O nas


Nasza stadnina znajduje się w jednej z najpiękniej położonych miejscowości na Kaszubach, mianowicie we WIEŻYCY-KOLANO. Wioska ta leży u podnóża góry Wieżyca (zwanej też Olimpem Kaszubskim) mierzącej 328,6 m n.p.m., która jest najwyższym wzniesieniem na Niżu Europejskim. Miejscowość ta położona jest na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego w ciągu Drogi Kaszubskiej i na szlaku wodnym „Kółko Raduńskie”.

Z naszego gospodarstwa zobaczyć można cudowny i bajeczny widok na jezioro Ostrzyckie, Szczyt Wieżyca z wieżą widokową oraz pasmo Wzgórz Szymbarskich. Od wyciągów narciarskich dzieli nas zaledwie 500 metrów, od jeziora i kąpieliska 100 metrów. W naszych 4 stajniach mieszka ponad 50 koni różnych ras, które wykorzystywane są zarówno do jazdy konnej pod siodłem, w sporcie i kawalerii oraz do przejażdżek kuligami, wozami drabiniastymi i bryczkami.


KOLANO Z LOTU PTAKAW KOLANIE JAK W NIEBIE


OSIĄGNIĘCIA


Nasza stadnina może się poszczycić nie tylko Superchampionami i Championami w swoich boksach, ale także niezliczoną ilością nagród zdobytych w lokalnych konkursach jeździeckich.

Ponadto, w 2014 roku nasze starania zostały docenione przez władze powiatu kartuskiego w postaci wyróżnienia w prestiżowej nagrodzie „Perła Kaszub”.