Konie


JAZDA KONNA

Nauka jazdy konnej prowadzona jest przez wykwalifikowanych instruktorów szkolenia podstawowego PZJ. Każde zajęcia dostosowane są do indywidualnych umiejętności, wymagań i potrzeb jeźdźca. Naszą stadninę zamiekszuje pięćdziesiąt koni różnych ras, przystosowanych do jazdy konnej na każdym stopniu zaawansowania. Zaczynając od kucyków dla małych dzieci,poprzez średnie fiordy, konie rekreacyjne, sportowe oraz wierzchowce Kawalerii. Posiadamy piaskową i trawiastą ujeżdżalnię z przeszkodami oraz zadaszony lonżownik. Jednak największym urozmaiceniem jazdy konnej są wyjazdy w teren. Zapierające dech w piersiach widoki, kilometrami ciągną się przez jeziora, pagórki, łąki i lasy. Posiadamy w pełni wyposażoną siodlarnię – każdy, kto nie posiada własnego ubioru do jazdy konnej (toczek, chapsy, rękawiczki) może go bezpłatnie wypożyczyć na czas jazdy.

Prowadzimy również hotel dla koni.


BRYCZKI I WOZY DRABINIASTE

Oferujemy przejazdy wozami drabiniastymi. Posiadamy zadaszone wozy – każdy ciągnięty jest przez 2 konie. Jest to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi, znajomymi oraz na integracyjne wycieczki. Mniejszym grupom proponujemy przejazdy bryczkami.
Bryczki i wozy drabiniaste dają możliwość zwiedzania atrakcji turystycznych i krajobrazowych znajdujących się w okolicy, między innymi Wieży Widokowej na szczycie Wieżyca, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku z domem do góry nogami, parku linowego w Ostrzycach czy też ogrodu botanicznego w Gołubiu. Przy okazji podziwiać można niesamowite i bajeczne widoki, jak również poznawać życie na kaszubskich wioskach. Na państwa życzenie organizujemy także wycieczki do lasu lub nad jezioro z przerwą na ognisko.


KAROCA ŚLUBNA

Jesteśmy w posiadaniu pięknej, stylowej karocy ślubnej, którą wynajmujemy na wszelkie uroczystości. To nowa bryczka z naturalnego drewna z hamulcami na cztery koła oraz podwójnie zamykanym dachem na wypadek niesprzyjającej pogody. Powożący wraz z asystentem ubrani są w kaszubski strój regionalny lub tradycyjnie we frak i cylinder.
Oferujemy atrakcyjne ceny ustalane i negocjowane indywidualnie z klientem. Jesteśmy w stanie dojechać wszędzie – posiadamy własny transport do przewozu koni oraz karocy.